Virallinen "End of the Trail" kyltti sijaitsee Santa Monican laiturilla, jossa on myös ravintoloita ja pieni huvipuisto. Kyltillä oli hieman kuvailuruuhkaa.. Epäilen, että kaikki kuvailevat turistit eivät olleet reittiä ajaneet vaan enemmänkin kyltti oli se The nähtävyys. Parempi nähdä edes kyltti vaikka ei ihan koko reittiä ajaisikaan. Los Angelesissa juttelimme muutaman paikallisen kanssa, jotka hämmästelivät kovin, että oikeastiko olemme tulleet autolla Chicagosta. Kieltämättä oli se aika pitkä matka. Ehkä jotain perspektiiviä antaa paluulento, joka Los Angelesista Chicagoon kesti 4 tuntia.
Santa Monicassa kiertelimme kaupoissa, olimme rannalla ja nautimme vihoviimeisistä matkapäivistä. Hiekka rannalla oli niin hienoa ja aurinko petollisen polttavaa. Nautin päästä uimaan ja merivesi oli lämmintä!
Santa Monicaan päättyi meidän matka ja viimeisen yön olimme motellissa lähellä lentokenttää. Tämä ei ole kuitenkaan viimeinen matkamerkintä.. Vielä on asiaa. :)
Mulla vaan matkakuume nousee! :) Mulla on jäänyt nyt kiireiden vuoksi lukematta joitakin postauksiasi.. Pitää lukea ne läpi heti kun ennätän.
VastaaPoistaTäältähän merkinnät löytyvät, vaikka myöhemminkin selailisi. :) Minullakin on matkakuume noussut näitä kirjoittaessa. Vielä on suunnitteilla kaksi merkintää route 66 matkasta eli loppu jo häämöttää.
Poista